Leze leze po železe...

31. prosince 2011 v 17:45 | Dreamy Girl |  Výlevy

... novoroní deprese. A opět po roce dolezla až ke mně. Jak typický.
Zase mám prostě ten vnitřní pocit totální destrukce, naprostý marnosti a úplnýho opovržení sama sebou.
Trochu jsem se zamyslela ( páni, jak nebývalý jev ) během jedné ze svých bezspánkových nocí a dospěla jsem k závěru, že jsem opravdu divná. Globálně taky, ale teď mám na mysli přesně tuhle novoroční depresi.
Pro většinu lidí je nový rok šanci začít znovu, jinak, líp. Je to období doufání. Doufání, že v novým roce konečně najdete odvahu změnit to, co už dlouho změnit chcete. Že konečně budete sami sebou a nebudete se toho bát. Tisíckrát se ujistíte, že už nikdy nic nevzdáte, že konečně začnete žít. Žít v pravém slova smyslu, tak jak to opravdu chcete. Slíbíte si, že začnete cvičit. Pravidelně. Budete víc šetřit a nebudete rozhazovat za hlouposti.
Většině lidem tento stav doufání pomůže dobře vkročit do budoucna. U mě to tak prostě nefunguje. Tisíckrát si tohle všechno můžu zopakovat a stejně mě to vždycky naplní zoufalstvím a ne očekávaným optimismem. Někde bude zřejmě chyba.
Pro mě je přelom roku obdobím rekapitulace toho uběhlého. Bezděky přemýšlím nad tím, co všechno jsem zase udělala špatně, co všechno jsem zase zkazila, co všechno nestálo za nic. Vybaví se mi spoustu situací, kdy šlo něco udělat, zvládnout, říct líp. Vyběhnou na mě dny a okamžiky, který jsem si neužila a který mi utekly. Prostě jsou nenávratně pryč a já s tím nemůžu vůbec nic dělat. Je to prostě pryč a nikdy se nevrátí. Jediné co se dá dělat, je zapomenout a jít dál. Poučit se z chyb a neopakovat je.
A přesně tyhle myšlenky mě ničí. Jak je ale dostat z hlavy? Když jsem nikdy nechtěla aby tam byly?
Přijde někdy doba, kdy se budu na nový rok těšit a ne z něj mít deprese?P.S.: Pokud to vůbec někdo bude číst, tak vám chci popřát jen to nejlepší do nového roku. Ať je přesně takový jaký ho chcete. A dneska si to pořádně užijte ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ta Obyčejná Ta Obyčejná | Web | 1. ledna 2012 v 11:55 | Reagovat

Hlavu vzhůru bude dobře :)

2 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 2:53 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama